خدمات امور منزل

خدمات امور منزل

خدمات امور منزل امروزه مسئله مهمی برای خانواده هاست تا کمی از دغدغه های خود را کاهش دهند. بسیاری از افراد برای انجام کارهای روزانه خود نیاز به کمک دارند.

شناخت انواع مختلف خدمات امور منزل اولین قدم برای تعیین نوع خدمات مناسب برای افراد متفاوت است.خدمات امور پرستاری باید با دقت انجام گیرد.

امور منزل

انواع مختلف خدمات امور منزل

مراقبت پزشکی در منزل

بسیاری از بیماران به مراقبت پزشکی در منزل نیاز دارند. این نوع خدمات شامل تماس ها و پیگیری های مکرر پزشک متخصص بیمار است تا از اوضاع جسمی و روند درمانی مطلع و از شرایط بیمار خود آگاه باشد.که این اطلاع رسانی و خدمات امور پرستاری را باید پرستار انجام دهد.

پرستاری در منزل

مراقبت های بهداشتی درمانی بیمار در منزل توسط پرستار او انجام می گیرد. با راهنمایی و دستور پزشک، یک پرستار جهت مراقبت از بیمار در طول دوره درمان به پرونده یک بیمار اختصاص داده می شود. خدمات امور پرستاری از وظایف مهم یک پرستار میباشد.-

بعد از اینکه یک طرح درمانی توسط پزشک طراحی و تصویب شد، پرستار در منزل خود بیمار به نیازهای او رسیدگی می کند. پرستاران واجد شرایط به پانسمان زخم، تجویز دارو، مدیریت درد، تزریقات و سایر انواع پشتیبانی بهداشتی رسیدگی می کنند.

کاردرمانی و فیزیوتراپی از انواع رایج خدمات امور منزل در پزشکی

خدمات امور پرستاری در منزل

بعضی از افراد به دلیل پیری، آسیب دیدگی و بیماری، در مهارت های حرکتی خود نیاز به کمک دارند. اختلال در گفتار و دامنه حرکتی فرد نیز از انواع بیماری هایی است که باید به صورت خاصی درمان شود.

معالجه این گونه افراد در منزل باعث می شود که فیزیوتراپ ها روش های درمانی خود را در خصوص روش های حرکتی جسمی و گفتاردرمانی انجام دهند. با این روش بیمار به علت استقرار در منزل خود ممکن است شرایط بهتری داشته و زودتر توانایی انجام کارهای روزمره خود را به دست آورد.

خدمات اجتماعی

در بعضی موارد، رفاه بیمار توسط یک کارمند پرونده خدمات اجتماعی انجام می شود. خدمات ارائه شده توسط این متخصصان می تواند در منزل انجام شود تا نیازهای بیمار بهتر رفع شود. یکی از رایج ترین این خدمات، دادن مشاوره به اوست. به ویژه بیمارانی که مشکلات زیاد و حادتری دارند بهتر است حتما از یک مددکار اجتماعی در منزل کمک بگیرند.

خدمات همیاری

در بعضی مواقع بیماران نیازی به مراقبت های پزشکی تخصصی ندارند اما به خدماتی جهت همیاری در منزل خود نیاز دارند. از جمله این اقدامات می تواند آشپزی، کارهای مربوط به خانه داری، سرگرمی سالمند و یا بیمار و غیره باشد.

خدمات پرستاری

نگهداری از سالمند در منزل

پشتیبانی در خصوص رژیم غذایی فرد در خانه

بعضی از بیماران نیاز به رژیم غذایی خاصی طبق دستور پزشک دارند که باید با توجه به آن امور تغذیه خود را کنترل کنند. و یا سالمندان ما نیاز به رژیم غذایی دارند که با توجه به سن آن ها و همین طور در خصوص مواد مغذی و ویتامین ها یک رژیم غذایی مناسب می خواهند.

حمل و نقل

یکی از بزرگترین مشکلات بیماران سالخورده عدم توانایی آن ها در رانندگی است. یکی از خدمات امور منزل که می توان به آن اشاره کرد همین وظیفه است تا رفت و آمد سالمند یا بیمار را تسهیل کند.

نظافت منزل جزئی از خدمات امور منزل

pakan s1 min

زمانی که فرد توانایی پرداختن به امور خانه را ندارد بهتر است از یک فرد برای کارهایی نظیر حمام و سرویس بهداشتی، غذا خوردن، پیاده روی و سرگرمی، رعایت بهداشت فردی وی و … کمک بگیرد.

سخن آخر خدمات امور منزل

جهت استخدام هدفمند یک فرد برای خدمات امور منزل خود بهتر است ابتدا نیازهای خود را لیست کرده و با توجه به آن ها بهترین نوع خدمت رسانی را با توجه به فرد مورد نظری که بتواند به بهترین وجه شما را یاری کند انتخاب کنید.

خدمات پرستاری

جهت خدمات امور منزل می توانید با مراجعه به برنامه بازار و دانلود اپلیکیشن خدمات پرستاری هیراد بصورت اینترنتی سفارش خود را ثبت کرده تا شرکت طی ۴۸ ساعت فرد مورد نظر را به شما معرفی نماید.

خدمات پرستاری هیراد با راه اندازی اولین اپلیکیشن خدمات پرستاری توانسته است کلیه خدمات پرستاری را برای عموم آسان نماید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *