پرستاری در منزل

پرستاری در منزل

پرستاری در منزل چیست؟

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که می‌توانید از مراقبت‎های که در برخی از مراکز وجود دارند، رهایی یابید و وارد دنیای مراقبت‌های خانگی شوید؟

بله این امر امکان‌پذیر است. در حقیقت مراقبت‌های پرستاری در منزل، یک تخصص پرستاری به شمار می‌آید که اینگونه افراد از همان ابتدای کار با نیازهای مختلف بیماران در هر رده‌ی سنی آشنا هستند و متناسب با شرایط موجود به بیماران، خدمات درمانی ارائه می‌دهند.

برای درخواست مراقبت‌های پرستاری در منزل یا مراقبت‌های شخصی نیاز نیست که حتماً به پزشک مراجعه کرده باشید. با این وجود، بسیاری از افراد با پزشک خود مطرح می‌کنند و بعد اقدام به مراقبت‌های پرستاری در منزل می‌نمایند.

مراقبت‌های پرستاری در منزل

این پزشک یا پرستار خانگی ابتدا با شما درمورد آنچه که هنوز قادرید خودتان انجام دهید و چه مراقبت‌هایی نیازمند هستید صحبت خواهند کرد و بیمه‌گر شما هزینه این مراقبت را پرداخت می‌کند.

در حقیقت پرستار خانگی کمک می‌کند که این مراقبت همراه با خانواده، دوستان و سایر ارائه دهندگان مراقبت‌های حرفه‌ای مانند: پزشک خانواده، پزشک متخصص یا مددکار اجتماعی سازماندهی شود.

شما می‌توانید برای استفاده از اینگونه خدمات با یک ارائه دهنده (مراکز) مراقبتی تماس بگیرید که چنین مراقبت‌هایی توسط خود پرستاران یا سایر کارمندان مراقبت کننده، انجام می‌گیرد.

مراقبت‌های پزشکی و پرستاری در منزل افراد بیمار، روشی مقرون به صرفه محسوب می‌شود. پرستاران متخصص براساس شرایطی که وجود دارد، بیماران را برای دستیابی به اهدافشان کمک می‌کنند.

با کمک روش‌های توانبخشی و درمانی به بیماران این اطمینان را می‌دهند که آسوده خاطر باشند و از برنامه‌های بهبودی پیروی کنند.

به طور کلی مراقبت‌های پزشکی خانگی ( پرستار خانگی) توسط مراجعینی انجام می‌گیرد که نیازی به بیمارستان ندارند. اما حضور یک پرستار ماهر برای کمک و نظارت بر اعمالشان واجب می‌باشد.

شرایط پرستاری

شرایط پرستاری از بیمار و سالمند

 ( پرستاری در منزل شیوه‌ای است که به بهبودی بیماران کمک می‌کند)

پرستار خانگی طیف گسترده‌ای از خدمات را دارند. که ایمن نگه داشتن بیماران در خانه، جلوگیری از بستری شدن در بیمارستان‌ها و کمک برای بازگشت به سطح بهینه عملکردی جزء اهداف قلبی آن‌ها می‌باشد.

تجربه داشتن یا مبتدی بودن:

یکی از موارد غیر قابل چشم‌پوشی نسبت به اینگونه افراد، داشتن تجربه کاری است .زیرا بیشتر بیمارانی که نیازمند به مراکز مراقبت‌های بهداشتی خانگی هستند. بیشتر از 65 سال سن دارند و دارای تشخیص‌های پزشکی متعدد و مشکلات بهداشتی مزمن هستند.

شغل پرستاری

مناسب‌ترین اشخاص برای پرستاری در منزل چه کسانی هستند؟

پرستار خانگی باید:

  • دارای مهارت‌های مدیریتی خوب
  • داشتن تخصص ( به ویژه برای پرستارانی که در خانه ی بیماران کار می‌کنند بسیار مهم است.)
  • توانایی تصمیم‌گیری‌های به موقع در مورد وضعیت سلامتی یا نیازمندی‌های بیمار
  • مهارت‌های ارتباطی کتبی و کلامی  
  • برقراری ارتباط با خانواده یا هر سازمان دیگر

و … باشد که این موارد می‌توانند به شما در انتخاب فرد مناسب و شایسته برای مراقبت‌های پرستاری در منزل کمک کنند.همچنین می توانید با دانلود اپلیکیشن خدمات پرستاری هیراد از برنامه بازار یا مایکت می توانید  پرستار مورد نیازبا شر ایط خود  را براحتی  با بهترین حقوق پیدا کنید .

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.