نگهداری از بیمار ایزی لایفی

نگهداری از بیمار پوشکی

میدانیم که نگهداری از بیمار پوشکی کار دشواری است اما هر فرزند و یا پرستاری که این کار را برای بیمار انجام می دهد می بایست نهایت احترام و محبت را همراه با کار خود داشته باشد.

یکی از اقدامات مهم و ضروری در این نوع مراقبت نحوه تعویض پوشک بیمار است که بایستی به درستی و به موقع تعویض گردد.

اگر در خانه از بیمار عزیز خود مراقبت می کنید و یا پرستار یک بیمار یا سالمند پوشکی هستید و خود را مسئول تعویض پوشک می دانید فقط کافیست مراحل ساده زیر را درست انجام دهید تا کار برای شما و بیمار راحت تر انجام گردد.

 نگهداری از ییماران پوشکی

نگهداری از ییماران پوشکی

آنچه شما مراقبت از بیمار پوشکی در مورد تعویض پوشک نیاز دارید

 • دستکش پزشکی یکبار مصرف
 • یک پوشک تمیز برای بزرگسالان
 • یک کیسه زباله پلاستیکی
 • دستمال مرطوب (مانند دستمال مرطوب بچه یا دستمال مرطوب معمولی)، پاک کننده پوست و پارچه های یکبار مصرف
 • کرم و یا لوسیون

وجود یک فرد بالغ کنار شما در حین انجام این اقدامات کمک زیادی خواهد کرد تا بتوانید به آسانی پوشک بیمار یا سالمند را تعویض کنید.

اگر در حال حاضر یک تخت برای بیمار ندارید، حتما خریداری کنید. این امر مراقبت از فرد در بستر را آسان تر می کند و باعث می شود او احساس راحتی بیشتری کند.

 مراحل تعویض پوشک و نگهداری از بیمار پوشکی

برای رسیدگی و مراقبت از بیمار پوشکی باید مراحل زیر را انجام دهیم:

 1. دستان خود را کاملاً بشویید و خشک کنید. یک جفت دستکش پزشکی یکبار مصرف بپوشید.
 2. اگر تختخواب بیمار قابل تنظیم است، کل تختخواب را تا یک ارتفاع راحت (معمولاً کمی پایین از باسن خود) بالا ببرید. سر تخت را تا حدی پایین بیاورید که می تواند تحمل کند.
 3. با استراحت بیمار روی پشت خود، تسمه ها یا نوار چسبی پوشک بیمار را محکم کنید.
 4. یک دست روی مفصل بیمار و دیگری روی شانه او باشد و روی او را از سمت خود برگردانید. ممکن است این کار را با کمک یک فرد توانای دیگر انجام دهید، که می تواند در حین کار بیمار را در کنار خود نگه دارد.
 5. اگر پوشک را به اندازه کافی زیر لگن آنها چسباندید، اکنون پوشک بیمار را به سمت خود و از زیر بکشید. پوشک استفاده شده را به سمت داخل آن بچرخانید تا محتوبات به بیرون نریزد.
 6. پوشک آلوده را در یک کیسه زباله پلاستیکی قرار دهید (اما هنوز در کیسه را به طور کامل نبندید).
 7. با استفاده از دستمال مرطوب یا پاک کننده های پوستی و پارچه های یکبار مصرف ناحیه پوشک فرد، جلو و عقب را تا حد امکان تمیز کنید. از فشار دادن یا مالش زیاد پوست خودداری کنید. شاید لازم باشد که بیمار را روی قسمت پشت بچرخانید تا مناطقی را که نمی توانید به آن برسید کاملاً تمیز کنید. دستمال مرطوب یا دستمال استفاده شده را در کیسه مواد غذایی پلاستیکی قرار دهید.
 8. پوست فرد بیمار را بررسی کنید تا زخم نشده باشد. هر روز علائم اولیه ابتلا به فشار خون را به طور روزانه بررسی کنید.
 9. برای مرطوب کردن و محافظت از پوست، از کرم مانع استفاده کنید.
 10. بعد از اینکه پوست بیمار کاملاً خشک شد، یک طرف پوشک بیمار را بچرخانید و آن را زیر سمت خود بگیرید. صاف کرده و بقیه پوشک را روی تخت قرار دهید.
 11. فرد را به سمت خود روی پوشک بچرخانید و سپس طرف دیگر پوشک را بیرون بکشید. هرگونه چین و چروک را صاف کرده و پوشک بیمار را طبق دستور کار تعویض کنید.
 12. دستکش های پزشکی یکبار مصرف خود را برداشته و آنها را در کیسه زباله پلاستیکی قرار دهید.
 13. دستان خود را کاملاً بشویید و خشک کنید.
 14. اگر تخت بیمار قابل تنظیم است، آن را به ارتفاع دلخواه برگردانید و سر تخت را به سطح مورد نظر بالا ببرید. در صورت تمایل، شخص را با یک پتو بپوشانید.
و اما سخن آخر درباره نگهداری از بیمار پوشکی

مرکز خدمات پرستاری هیراد دارای شعبه در شمال، شرق و غرب تهران است که به علت آسودگی و رفاه حال مشتریان خود آماده پذیرش و کمک به شهروندان تهرانی می باشد. این مرکز انواع خدمات پرستاری را در تمام ساعات شبانه روز انجام می دهد و به صورت 24 ساعته پاسخگوی افراد از طریق تلفن تماس، پشتیبانی سایت و همچنین اپلیکیشن هیراد می باشد.

تمامی اقدامات در حوزه پرستاری و همین طور اقدامات دیگری از قبیل اعزام افراد مجرب برای انجام آزمایش، اعزام آمبولانس، ارائه انواع تجهیزات پزشکی و اعزام افرادی جهت خدمات و نظافت امور منزل و… را انجام می دهد.

خدمات پرستاری در شمال تهران به منظور تسهیل کار درمانی و مراقبتی شهروندان در شمال شهر تهران آماده خدمت رسانی می باشد.

شهروندان در مناطق شمالی مانند:

تجریش -نیاوران -اقدسیه -پل رومی -ظفر-فرشته درروس – درکه -صاحبقرانیه زعفرانیه -ولنجک -گاندی -دزاشیب -شهرک غرب -اوین -مینی سیتی -زرگنده -آراج -جماران -محمودیه -آجودانیه -سعادت آباد -چیذر -قلهک -فرحزاد -جردن -قیطریه – سوهانک -لویزان -داوودیه -کامرانیه -الهیه -ازگل -فرمانیه و….

می توانند با مرکز خدمات پرستاری هیراد با شماره تلفن شعبه شمال شهر : 22297164-26913081 تماس گیرند و درخواست خود را به یکی از مشاوران ارجاع دهند.

همچنین برای راحتی بیشتر می توانید از اپلیکیشن خدمات پرستاری در منزل استفاده کرده؛ به این صورت که با نصب این اپلیکیشن می توانید خدمات ارائه شده در نزدیک ترین منطقه در محل زندگی خود درخواست نمایید تا ظرف مدت کمتر از 24 ساعت مشاوران با شما تماس گرفته و پرستاری متناسب با نیاز شما معرفی خواهند کرد.

انواع خدمات پرستاری مرکز هیراد، شعبه خدمات پرستاری در شمال تهرانخدمات پرستاری در شمال تهران

خدمات پرستاری در شمال تهران

 • پرستاری و مراقبت از سالمند( سالمند سالم، آلزایمری، پوشکی، مبتلا به پارکینسون و…)، افراد ناتوان و ویلچری ، بیمار(مبتلا به انواع بیماری) و کودک در منزل
 • مراقبت و نگهداری از نوزاد تازه به دنیا آمده و آموزش های لازم به مادر نوزاد
 • تزریقات و پانسمان و سرم در هر ساعتی از شبانه روز
 • خدمات روانشناسی و انگیزه دادن به بیمار یا سالمند در منزل
 • پیگیری روند درمانی بیمار با توجه به تجویز پزشک
 • نمونه گیری خون جهت آزمایش افراد مورد نظر
 • مراقبت از بیمار سکته مغزی در منزل یا مراقبت از بیمار دارای بیماری خاص
 •  پرستاری از بیمار پس از انجام عمل های جراحی در منزل
 • سونداژ
 • اندازه گیری قند خون و فشار خون بیمار
 • غذا دادن به بیمار از طریق گاواژ توسط پرستار در منزل
 • گرفتن نوار قلب بیمار
 • فیزیوتراپی
 • کاردرمانی
 • گفتاردرمانی

خدمات پرستاری در شمال تهران

ویژگی‌های پرستاران در خدمات پرستاری شمال تهران

 1. دارای خصوصیات اخلاقی از قبیل دلسوز، مهربان، باحوصله،خوش رو و فداکار باشد.
 2. دارای روابط اجتماعی بالا باشد و با سالمند، بیمار یا کودک و خانواده او ارتباط خوبی برقرار کند.
 3. دارای تحصیلات مرتبط و تخصص در زمینه کاری باشد.
 4. دقیق و هوشیار باشد تا متوجه همه تغییرات در حال عمومی بیمار شود و بتواند پیش از آنکه دیر شود اقدامات لازم را انجام دهد.
 5. حفظ آرامش بیمار به عهده اوست. بنابراین در این امر کوشا باشد.
 6. از حافظه خوبی برخوردار باشد.
 7. مثبت نگر باشد.
 8. مهارت همدلی و همیاری داشته باشد.
 9. صبور و انعطاف پذیر باشد.
 10. به شغل خود علاقه مند باشد.
 11. آمادگی لازم برای هر اتفاقی در مورد فرد (تحت نظر مراقبت او) داشته باشد.
 12. قابل اطمینان باشد.
 13. حس حمایت کنندگی در گفتار و رفتار داشته باشد.

انواع کارشناس در مرکز خدمات پرستاری هیراد در شمال تهران

مرکز خدمات پرستاری در منزل هیراد دارای کادری مجرب است که با هدف خدمتگزاری به مردم در جهت انجام امور و ارائه خدمات پرستاری و مراقبتی در منزل تاسیس گردیده است.

این مرکز دارای مجوز از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهر تهران، سازمان بهزیستی کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشد.

همچنین دارای وب سایت رسمی، شبکه های اجتماعی و همچنین اپلیکیشن بوده و در سراسر تهران دارای شعبه می باشد.

مرکز خدمات پرستاری در منزل شمال تهران دارای کارشناسانی از جمله:

کارشناس نگهداری سالمند (شما را در زمینه انتخاب پرستار و مراقب مناسب جهت نگهداری سالمند و تخمین حدود هزینه راهنمایی می کند.)

کارشناس پرستاری کودک (کارشناس بخش پرستاری از کودکان که می تواند شما را جهت انتخاب پرستار با تجربه و حرفه ای با شرایط کودک تان راهنمایی کند.)

کارشناس تجهیزات پزشکی (کارشناس بخش تجهیزات پزشکی می تواند شما را جهت انتخاب تجهیزات مناسب نسبت به شرایط بیمار، راهنمایی کند.)

کارشناس استخدام (کارشناس استخدام نیروی انسانی که افراد را جهت استخدام و گزینش در ارتباط با فعالیت ها و همکاری با مرکز راهنمایی می کند.)

کارشناس اعزام نیرو انسانی (کارشناس بخش اعزام نیروی انسانی که می تواند شما را در زمینه اعزام نیروی انسانی جهت امور منزل، نظافت و پذیرایی مجالس و … راهنمایی کند.)

کارشناس در خصوص خدمات طلایی (کارشناس بخش خدمات طلایی به شما در زمینه نگهداری از بیماران خاص و بد حال در منزل و بیمارستان، جایگزین پرستار موقت و نصب دوربین با مشاهده آنلاین بر روی تلفن همراه برای نظارت عملکرد بهتر پرستار مشاوره می دهد.)

تعرفه خدمات پرستاری در منزل شمال تهران به چه صورت است؟

هزینه پرستار در منزل به عواملی مانند مدت زمان مراقبت، نوع خدمات، نوع سرویس مورد نیاز مددجو و محل زندگی مددجو بستگی دارد. از این رو با توجه به تعرفه خدمات پرستاری در شمال تهران توسط شورای عالی بیمه خدمات درمانی تعیین شده است و هیچ مرکزی نمی بایست خارج از آن چهارچوب اقدام به دریافت هزینه های بالا نماید.

 

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.