پرستار سالمند در منزل

سالمند کیست ؟

سالمند به افرادی گفته می شود که از میانسالی عبور کرده باشند. سالمندی آخرین دوره زندگی انسان میباشد در این دوران سالمند  به محبت  و مراقبت مناسب  نیاز دارد.  .به شخصی که به علت کهولت سن توانایی انجام امور روزمره خود را نداشته و همچنین توانایی امور شخصی به عنوان مثال خوردن غذا ، حمام رفتن ، دستشویی  رفتن  و حتی راه رفتن و بقیه امور را نداشته باشد سالمند میگویند .  مراقبت از سالمند وظیفه اخلاقی هر انسانی است .

پرستار کیست ؟

به فردی اطلاق میشود که با استفاده از تعالیم دانشگاهی و دارای نظام پرستاری بوده و به بیمار رسیدگی و به امور پزشکی تبحر داشته باشد .

همیار سالمند کیست ؟

به کسانی که جهت امور شخصی سالمند کمک می نمایند برای رسیدگی امور منزل ، حمام ، دستشویی و دیگر امور به سالمند سرویس می دهند همیار سالمند گفته میشود که در این برهه از زمان به غلط پرستار گفته میشود . البته پرستاری و یا همیار سالمند از مشاغلی هست در دین مبین اسلام توصیه گردیده است .

نکات مهم پرستار سالمند در منزل

۱- نحوه ارتباط با سالمند

سالمند همانند کودکی میماند که توانایی انجام امور شخصی خود را ندارد و به رسیدگی خاص نسبت به خود دارد. ارتباط با سالمند از نکات کلیدی و مهم می باشد. پرستار سالمند در منزل باید بتواند ارتباط اخلاقی ، کلامی و روحی روانی با سالمند خود برقرار کند تا بتواند بهترین رسیدگی را انجام دهد.

۲- رفتار با سالمند

سالمندان چون در زمان جوانی و میان سالی دارای شخصیت و مقامی برای خود بوده اند ولی در حال حاضربه علت کهولت سن از دست و پا افتاده است پرستار سالمند در منزل بایستی با رفتار مناسب با شخصیت سالمند برخورد نماید. بنابراین پرستار و یا همیار سالمند باید خیلی مراقب رفتار و کردار خود باشد و طوری نباشد که سالمند دلگیر شود .

۳- نکاتی که باید از بیماری سالمند بدانیم

چه نکاتی را باید پرستار سالمند در منزل از سالمند بداند تا بتواند بهتر وظیفه خود را انجام دهد ؟ پرستار و یا همیار سالمند باید بداند که سالمند خود چه بیماری دارد به عنوان مثالی الزایمر ، پارکینسون ، ام اس ؛ تکرر  ادراز ، قند  و …. دارد که نسبت به بیماری سالمند انجام وظیفه و خدمت رسانی مناسب را انجام دهد.

۵- امور منزل

انجام امور منزل از قبیل پخت و پز و نظافت منزل به عهده ای پرستار سالمند در منزل میباشد که از وظایف اولیه به حساب میاید  همچنین باید به دستورات پزشک درمورد تغذیه سالمند هم توجه نماید.

۶- صبوری

پرستاران و یا همیاران سالمند به  صبوری زیاد نیاز دارند جون سالمند  حال و حوصله  یک انسان عادی را نداشته و بلاخص افرادی که دچار بیماری های همچون الزایمر و پارکیسون مبتلا میباشد نیاز هست که با تمام توان خود با صبر و حوصله خدمت رسانی لازم را انجام دهد.

پرستار سالمند در منزل

پرستار سالمند

مراقبت از سالمند

مراقبت از سالمند مراقبت های تخصصی است که برای برآوردن   نیازهای سالمندان در گروه های سنی مختلف انجام میشود.. امروزه برخی از فرزندان والدین خود را به خانه های سالمندان می فرستند تا از مسئولیت مراقبت از آنان فارق شوند.

اگرچه اکثر خانواده ها نگهداری ویژه ای از والدین خود می کنند، متأسفانه افراد   هستند که پس از این دوره با والدین خود به عنوان مسئولیت نگهداری از انان رفتار میکنند.

استخدام  پرستار و همیار   مناسب و مقرون به صرفه از سالمندان یک کار چالش برانگیز است. مشاوره با متخصصان  ما جهت   مراقبت از سالمندان برای تعیین دقیق نوع مراقبت می توانند به شما کمک و راهنمایی لازم را انجام دهند.

مرکز پرستاری

این شرکت دارای سه شعبه در تهران میباشد که شامل خدمات پرستاتری در شمال تهران ، خدمات پرستاری در شرق تهران ، خدمات پرستاری در غرب تهران میباشد . خدماتی که این شرکت ارائه میدهد  شامل تزریقات در منزل ، استخدام پرستار ، مربی کودک ، پرستار کودک ، اعزام پزشک و …. میباشد . از طریق تماس تلفنی و اپلیکیشن خدمات پرستاری هیراد که خواخید توانست از برنامه کافه بازار و مایکت به راحتی دانلود نماید.