خدمات همیار سالمند در منزل شاید بعد از ۶۵ سالگی دغدغه بعضی افراد در زندگی باشد. اگرچه ممکن است پذیرش این موضوع کمی سخت باشد. ممکن است شما عادت داشته باشید که تمام کارها را خودتان انجام دهید، وظایف را با همسر خود تقسیم کنید و نهایتا کمک جزئی به بقیه افراد خانواده انجام دهید.

اما فرد هر قدر پیرتر می شود شرایط او نیز تغییر می کند. اگر رفتن به خانه سالمندان جزء اقداماتی باشد که اصلا به آن فکر نمی کنید پس خدمات همیار سالمند در منزل می تواند کمک شایانی برای شما باشد.

همیار سالمند در منزل

خدمات همیار سالمند در منزل می تواند شامل موارد زیر باشد:

همیار سالمند در منزل

وظایف پرستار

اجرای تمام کار منزل می تواند برای شما کار یکنواخت و سختی باشد. در این هنگام می توانید خدماتی مانند خشکشویی، خرید، باغبانی و خانه داری را به همیار خود بسپارید.

در این صورت ممکن است مشکلی در صورتحساب و هزینه داشته باشید که با مدیریت مالی همه چیز درست می شود.

رفت و آمد

حمل و نقل یکی از مسائل اصلی یک سالمند است. شاید شما رانندگی را دوست ندارید و یا انجام این کار برای شما دشوار باشد که باید برای رفت و آمد خود برنامه مشخصی داشته باشید.

از سوی دیگر رفت و آمد با تاکسی سرویس ها، مسافرت با اتوبوس، قطار و هواپیما هر کدام ممکن است برای شما مناسب نباشد. به همین دلیل یک همیار سالمند در منزل که داشته باشید به راحتی می تواند شما را با اتومبیل شخصی تان به هر جایی که قصد دارید ببرد.

اقدامات اصلاحی در منزل

این اقدامات بایستی جهت راحتی سالمند در منزل انجام پذیرد. اقداماتی از قبیل ایجاد حفاظ برای راه پله، مکان درست و بدون پله برای حمام و سرویس بهداشتی و غیره

مراقبت های شخصی

کمک به فعالیت های روزمره زندگی مانند لباس پوشیدن، حمام کردن و تهیه غذا از مراقبت های شخصی افراد سالمند هستند. همیار سالمند در منزل می تواند به صورت پاره وقت و یا تمام وقت از او مراقبت کند.

یک همیار سالمند می تواند در کنار فعالیت های بالا قندخون و فشارخون سالمند را به صورت روزانه چک کرده و یادآور مصرف به موقع داروهای او نیز باشد که همه ای اینها از وظایف پرستار میباشد.

مراقبت های بهداشتی

برخی از خدمات بهداشتی و درمانی را می توان در خانه توسط متخصصان آموزش دیده و پرستاران مانند کاردرمانی، تزریقات و اقداماتی از این قبیل ارائه داد.

خدمات همیار سالمند در منزل در خصوص برنامه های روزانه سالمند

سالمندان نیز نیاز به تفریح، طبیعت، معاشرت و پرداختن به امور مورد علاقه خود دارند. عمدتا یک همیار باید بتواند با کمک سالمند این لحظات را به بهترین و ایمن ترین شکل ممکن برای او رقم زند.

ماندن در کجا برای یک سالمند مناسب تر است؟

همیار سالمند در منزل

همیار سالمند در منزل

با وجود چین و چروک روی صورت و پیرتر شدن شما در زمانی که نیاز به خدمات همیار در منزل دارید، طبیعی است که منزل خود را برای ادامه زندگی سالمندی انتخاب کنید.

محیط خانه محیطی دلگرم کننده، مملو از خاطرات دوست داشتنی و دارای همسایگان آشنا و قدیمی برای سالمندان است. به همین علت بسیاری از سالمندان با استخدام پرستار شبانه روزی و یا پاره وقت در منزل خود بهترین تصمیم را می گیرند.

البته در خانه ماندن و یا ترک خانه به خانه سالمندان در دوران سالمندی به عوامل زیادی بستگی دارد که با توجه به آن ها می توان بهترین تصمیم را در مورد ماندن در منزل یا ترک آن گرفت.

برنامه ریزی قبلی و بررسی اینکه خدمات مراقبت از منزل در دسترس است یا خیر، می تواند انتخابی را که مناسب او و خانواده باشد، آسان تر کند. البته نیازهای هر شخص بسته به عواملی مانند پشتیبانی، سلامت عمومی، تحرک و وضعیت مالی متفاوت خواهد بود.

راه های یافتن همیار سالمند در منزل

هنگامی که نیازهای خود را متوجه شدید، زمان آن رسیده که ارزیابی کنید خدمات مراقبت از منزل برای شما مناسب است و بهترین ارائه دهندگان را در کجا پیدا کنید. البته اعتماد به فرد و یا افرادی که شما آنها را نمی شناسید، دشوار خواهد بود.

این که آیا شما یک ارائه دهنده خدمات مراقبت از سالمند در منزل را مستقیماً استخدام می کنید یا از طریق یک مرکز مراقبتی بهداشتی دارای مجوز وزارت بهداشت و درمان، نیز مورد مهمی است که باید به آن توجه کنید.

از دوستان و همسایگان خود شروع کنید. به عنوان مثال ممکن است یک همسایه وجود داشته باشد که بتواند مرتباً شما را چک کند. گروه های مذهبی محلی گاهی اوقات می توانند پیشنهادهای خوبی به شما ارائه دهند.

البته پزشک شما یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی نیز ممکن است بتواند پرستاران و همیاران مناسبی به شما معرفی کند که اگر با این گزینه موافق هستید بهترین انتخاب را انجام داده اید. زیرا این افراد متخصص در این زمینه و دارای تجارب بسیاری هستند که از همه مهم تر زیر نظر مراکز قانونی بهداشتی و درمانی هستند.

خدمات پرستاری

خدماتی که از شرکت خدمات پرستاری ما می توانیدبهره ببرید عبارت است از : تزریقات در منزل ، استخدام پرستار ، مربی کودک ، اعزام پزشک ، تجهیزات پزشکی ، پرستار سالمند در منزل و …. با دانلود اپلیکیشن خدمات پرستاری هیراد از برنامه کافه بازار و مابکت می توانید استفاده کنید.