شرکت پرستاری از سالمند در منزل

خیلی از مواقع پیش میاد که به دلیل مشغله کاری زیاد و نداشتن تایم کافی،نگهداری از سالمندان و کودکان وهمچنین نظافت و امور منزل ما تبدیل به دغدغه اصلی خیلی از عزیزان می‌شود و پیدا کردن راه حل درست و آدم های مورد اعتماد برای حل کردن این مسئله باعث مشکلات زیادی برای شما میشود.اما شرکت خدمات پرستاری هیراد(با بیش ازده سال سابقه) با فراهم کردن شرایط ایده آل و کادری با سابقه و مجرب توانسته است رضایت بیشتری از مراجعه کننده گان خود را جلب کند.

سالمند کیست؟

طبق تعاریف رایج، فرد سالمند فردی است که در بخش سوم عمر (اگر مراحل زندگی را به سه بخش کودکی، جوانی و پیری تقسیم کنیم) به سر می برد.

آنچه مسلم است، در فرد سالمند تغییرات جسمانی و روانی عارض می‌شود که او را از ادامه‌ی سبک زندگی سابق خود بازداشته و وارد مسیر جدیدی می‌کند. سالخوردگی فرایندی طبیعی است که به تدریج رخ می‌دهد و گریزی از آن نیست. با گذشت سالها و رو به افول گراییدن سلامتی فرد سالمند اغلب نیاز به کمک و مراقبت های ویژه ای پیدا می کند.

پرستار کیست؟

پرستار فردی است که با گذراندن دوره های آموزشی، آماده خدمات رسانی به فرد بیمار، یا کودک یا سالمند می شود.

پرستار موظف است تا در صورت عدم بیماری سالمند، سلامتی موجودش را حفظ کند، وضعیتش را بهبود ببخشد و تا حد ممکن کمک کند تا با برطرف کردن نیازهای روزمره اش، با بهترین کیفیت زندگی کند.

وظایف پرستار در منزل

بستگی به خدماتی که قرار است به فرد مورد نظر (بیمار، کودک و یا سالمند) برساند، وظایف مختلفی برای پرستار قابل تعریف است.

به طور کلی توجه پرستار باید به طور کامل، معطوف به فرد مورد مراقبت باشد. پرستار بستگی به سن مراقبت شونده و درجه سلامتی و نیاز او به کمک، می تواند خدمات ذیل را ارائه دهد: کمک به تعویض لباس، رسیدگی به امور بهداشتی و تغذیه ای او، توجه به مصرف داروهای مورد نیاز سالمند و خوراندن آنها در زمان دقیقشان، بردن او به خارج از منزل و وادار کردن او به تحرک و پیاده روی در حد توانش و توجه و رسیدگی به امور معیشتی فرد ناتوان و سالمند.

طریق پرستاری از سالمند در منزل

شخص سالمند معمولاً با گذشت زمان، بسیاری از توانایی های فیزیکی و ذهنی خود را از دست می دهد و اغلب نیازمند کمک برای ادامه امور روزانه اش می گردد.

نگهداری فرد سالمند در منزل خود و نبردن او به خانه سالمندان و یا حتی منزل خویشاوندان، بهترین راه برای مراقبت از اوست؛ چرا که سالمند در محل زندگی خود، که در آن، خاطرات گذشته ضبط است و وسایل آسایش و آرامش او فراهم است، بالاترین میزان رضایت و راحتی را دارد و معمولاً بهترین انتخاب برای اوست.

شرکت پرستاری از سالمند در منزل

از آن جایی که پرستار مدت زمان طولانی را با فرد سالخورده می گذراند، بیشترین نقش را در حفظ حال مطلوب او دارد. به این منظور او باید برنامه منظمی برای خواب، تغذیه و نوع غذاهای مورد نیاز فرد، مصرف دارو، بردن حمام و رسیدگی به مسایل بهداشتی او داشته باشد و از طرف دیگر مراقب حال روحی او باشد و با تدارک دیدن سرگرمی هایی مانع سوق دادن سالمند  به سمت خمودگی و بی انگیزگی شود.

شرکت پرستاری از سالمند در منزل

نگهداری از سالمند

انواع نگهداری سالمند

فرد سالخورده ای که برای ادامه زندگی خود، نیاز به کمک و مراقبت پیدا می کند، باید آن را به طرق مختلفی که بستگی به سبک زندگی و میزان درامد و موقعیت اقتصادی خود دارد، آن را فراهم کند. گاهی اوقات فرزند یا فرزندان فرد سالخورده ممکن است به طور نیمه وقت یا در روزهای خاص و یا آخر هفته این مسئولیت را بپذیرند. بستگی به شرایط و موقعیت فرد سالمند، او می تواند به صورت کمکی یا نیمه وقت و یا دائمی از پرستاران یا مراقبین متخصص در این امر، بهره ببرند. یافتن این افراد مجرب و دوره دیده، اغلب توسط شرکت هایی صورت می پذیرد که به این منظور تأسیس شده و در حال ارائه خدمات به شهروندان هستند.

شرکت پرستاری از سالمند در منزل

پرستاری که برای کمک رسانی وارد زندگی سالمند می شود، باید مهارت لازم جهت برقراری رابطه مؤثر و به دور از تنش را با او را داشته باشد. از ورود به جنبه های مختلف و خصوصی زندگی او بپرهیزد و با رفتارش به او القا کند که همچنان اوست که در مسند تصمیم و کنترل زندگی خود می باشد تا احساس ناکارامدی و افسردگی به شخص سالخورده راه پیدا نکند.

شرکت پرستاری از  سالمند در تهران

در رابطه با فرد سالمند، واقعیت این است که بیشتر، پرستار باید در راه ایجاد رابطه مطلوب گام بردارد؛ چرا که سالمندان اغلب به دلیل کهولت سن، بیماری و ناتوانی، حساس تر و رنجورتر هستند. چنانچه پرستار از بینشی معنوی هم برخوردار باشد، به موقعیت شغلی خود، غیر از منبع درامد خواهد اندیشید و از فرصتی که برایش جهت خدمتگذاری برای یک انسان و همنوع پدید آمده، قدردانی خواهد کرد و همین حس مثبت بدون نیاز به تلاش زیاد، به فرد سالمند منتقل شده و از ابتدا رابطه ای مطلوب و دوسویه بر پایه محبت ایجاد می شود.

شیفت های پرستاری

فرد سالمند بنا بر میزان نیازش که ممکن است فقط در حد کمک به امور منزل و خرید و پخت و پز و . . . باشد، می تواند با استخدام یک مددرسان چند روز در هفته، برای رفع مایحتاجش اقدام کند. گاهی اوقات سالمند نیاز به فردی برای رسیدگی به او تا انتهای روز را دارد. و گاهی نیازمند داشتن یک همراه و مراقب در بیست و چهار ساعت شبانه روز است. ممکن است فرد سالمند از حمایت فرزندان و خویشان برخوردار باشد و تنها زمان هایی که آنها در منزل نیستند، نیاز به پرستار پیدا کند. بنا بر نوع زندگی شیفت های کاری متنوعی برای پرستار قابل تعریف است.

خدمات پرستاری در منزل

خدمات که شرک خدمات پرستاری هیراد ارائه میدهد : تزریقات در منزل ، مربی کودک ، استخدام پرستار سالمند ، تجهیزات پزشکی ،  اعزام پزشک در منزل و …. شامل میگردد جهت استفاده خواهید  توانست  با دانلود اپلیکیشن خدمات پرستاری هیرا از برنامه کافه بازار و مایکت به این خدمات دسترسی پیدا کنید.

نگهداری از سالمند

پرستاری از سالمند در تهران