پرستار سالمند

پرستار سالمند در منزل

سالمند به شخصی اطلاق می شود که از لحاظ کهولت سن دیگر توانایی لازم را جهت مراقبت ازخود را ندارد و یا توانایی انجام امور شخصی خود را ندارد و احتیاج به آن دارد که شخصی دیگری به او کمک نماید تا بتواند درانجام امور شخصی از لحاظ رفتن به سرویس بهداشتی و حمام و غیره انجم دهد.

انواع سالمند :

۱- توانایی حرکت دارند

۲- توانایی حرکت ندارند

استخدام پرستار

پرستار سالمند سالم در منزل

پرستار سالمند در منزل برای سالمندانی که توانایی حرکت دارند

سالمندانی که توانایی حرکت دارند ولی از جهت امور شخصی و امور منزل و یا حتی خوردن دارو نیاز به کمک می باشند. یا حتی سالمندانی که با واکر حرکت میکنند و نیازمند کسی هستند که فردی از انان مراقبت کنند که در حین حرکت سقوط نکنند. این شرکت خدمات پرستاری نسبت به شرایط سالمند پرستار و یا همیار متناسب با ان سالمند را اعزام خواهد نمود.

پرستار سالمند بدون حرکت در منزل

پرستار سالمند در منزل برای سالمندانی که توانایی حرکت ندارند

گاهی شرایط سالمند بگونه ای خواهد بود که دیگر توانایی حرکت ندارند و یا حتی برای حرکت احتیاج به واکر یا ویلچر پیدا خواهند کرد. در این مواقع خدمات پرستاری سالمند در منزل بصورای خواهد بود که گاهی سالمند احتیاج به پوشک و یا لگن  و…. جهت دفع ادرار و مدفوع خواهد بود و حتی گاهی احتیاج به سوند میباشد که در این صورت این شرکت خدمات پرستاری نسبت به شرایط سالمند نیرو اعزام خواهد کرد که توانایی و تجربه کافی داشته و بتواند به سالمند کمک لازم را انجام دهد.

قوانین پرستار سالمند در منزل

نگهداری از سالمندان در منزل و شرایط آن

طبق تعاریف رایج، فرد سالمند فردی است که در بخش سوم عمر (اگر مراحل زندگی را به سه بخش کودکی، جوانی و پیری تقسیم کنیم) به سر می برد.

آنچه مسلم است، در فرد سالمند تغییرات جسمانی و روانی عارض می‌شود که او را از ادامه‌ی سبک زندگی سابق خود بازداشته و وارد مسیر جدیدی می‌کند. سالخوردگی فرایندی طبیعی است که به تدریج رخ می‌دهد و گریزی از آن نیست. با گذشت سالها و رو به افول گراییدن سلامتی فرد سالمند اغلب نیاز به کمک و مراقبت های ویژه ای پیدا می کند.

پرستار کیست؟

پرستار فردی است که با گذراندن دوره های آموزشی، آماده خدمات رسانی به فرد بیمار، یا کودک یا سالمند می شود.

پرستار موظف است تا در صورت عدم بیماری سالمند، سلامتی موجودش را حفظ کند، وضعیتش را بهبود ببخشد و تا حد ممکن کمک کند تا با برطرف کردن نیازهای روزمره اش، با بهترین کیفیت زندگی کند.

وظایف پرستار

بستگی به خدماتی که قرار است به فرد مورد نظر (بیمار، کودک و یا سالمند) برساند، وظایف مختلفی برای پرستار قابل تعریف است.

به طور کلی توجه پرستار باید به طور کامل، معطوف به فرد مورد مراقبت باشد. پرستار بستگی به سن مراقبت شونده و درجه سلامتی و نیاز او به کمک، می تواند خدمات ذیل را ارائه دهد: کمک به تعویض لباس، رسیدگی به امور بهداشتی و تغذیه ای او، توجه به مصرف داروهای مورد نیاز سالمند و خوراندن آنها در زمان دقیقشان، بردن او به خارج از منزل و وادار کردن او به تحرک و پیاده روی در حد توانش و توجه و رسیدگی به امور معیشتی فرد ناتوان و سالمند.

طریق مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل

شخص سالمند معمولاً با گذشت زمان، بسیاری از توانایی های فیزیکی و ذهنی خود را از دست می دهد و اغلب نیازمند کمک برای ادامه امور روزانه اش می گردد.

نگهداری فرد سالمند در منزل خود و نبردن او به خانه سالمندان و یا حتی منزل خویشاوندان، بهترین راه برای مراقبت از اوست؛ چرا که سالمند در محل زندگی خود، که در آن، خاطرات گذشته ضبط است و وسایل آسایش و آرامش او فراهم است، بالاترین میزان رضایت و راحتی را دارد و معمولاً بهترین انتخاب برای اوست.

از آن جایی که پرستار مدت زمان طولانی را با فرد سالخورده می گذراند، بیشترین نقش را در حفظ حال مطلوب او دارد. به این منظور او باید برنامه منظمی برای خواب، تغذیه و نوع غذاهای مورد نیاز فرد، مصرف دارو، بردن حمام و رسیدگی به مسایل بهداشتی او داشته باشد و از طرف دیگر مراقب حال روحی او باشد و با تدارک دیدن سرگرمی هایی مانع سوق دادن سالمند  به سمت خمودگی و بی انگیزگی شود.

انواع نگهداری سالمند

فرد سالخورده ای که برای ادامه زندگی خود، نیاز به کمک و مراقبت پیدا می کند، باید آن را به طرق مختلفی که بستگی به سبک زندگی و میزان درامد و موقعیت اقتصادی خود دارد، آن را فراهم کند. گاهی اوقات فرزند یا فرزندان فرد سالخورده ممکن است به طور نیمه وقت یا در روزهای خاص و یا آخر هفته این مسئولیت را بپذیرند. بستگی به شرایط و موقعیت فرد سالمند، او می تواند به صورت کمکی یا نیمه وقت و یا دائمی از پرستاران یا مراقبین متخصص در این امر، بهره ببرند. یافتن این افراد مجرب و دوره دیده، اغلب توسط شرکت هایی صورت می پذیرد که به این منظور تأسیس شده و در حال ارائه خدمات به شهروندان هستند.

سالمند و پرستار

پرستاری که برای کمک رسانی وارد زندگی سالمند می شود، باید مهارت لازم جهت برقراری رابطه مؤثر و به دور از تنش را با او را داشته باشد. از ورود به جنبه های مختلف و خصوصی زندگی او بپرهیزد و با رفتارش به او القا کند که همچنان اوست که در مسند تصمیم و کنترل زندگی خود می باشد تا احساس ناکارامدی و افسردگی به شخص سالخورده راه پیدا نکند.

در رابطه با فرد سالمند، واقعیت این است که بیشتر، پرستار باید در راه ایجاد رابطه مطلوب گام بردارد؛ چرا که سالمندان اغلب به دلیل کهولت سن، بیماری و ناتوانی، حساس تر و رنجورتر هستند. چنانچه پرستار از بینشی معنوی هم برخوردار باشد، به موقعیت شغلی خود، غیر از منبع درامد خواهد اندیشید و از فرصتی که برایش جهت خدمتگذاری برای یک انسان و همنوع پدید آمده، قدردانی خواهد کرد و همین حس مثبت بدون نیاز به تلاش زیاد، به فرد سالمند منتقل شده و از ابتدا رابطه ای مطلوب و دوسویه بر پایه محبت ایجاد می شود.

شیفت های کاری

فرد سالمند بنا بر میزان نیازش که ممکن است فقط در حد کمک به امور منزل و خرید و پخت و پز و . . . باشد، می تواند با استخدام یک مددرسان چند روز در هفته، برای رفع مایحتاجش اقدام کند. گاهی اوقات سالمند نیاز به فردی برای رسیدگی به او تا انتهای روز را دارد. و گاهی نیازمند داشتن یک همراه و مراقب در بیست و چهار ساعت شبانه روز است. ممکن است فرد سالمند از حمایت فرزندان و خویشان برخوردار باشد و تنها زمان هایی که آنها در منزل نیستند، نیاز به پرستار پیدا کند. بنا بر نوع زندگی شیفت های کاری متنوعی برای پرستار قابل تعریف است.

نگهداری از سالمند

خدمات پزشکی و پرستاری سالمندان در منزل

برخی از خدمات پرستاری در منزل این شرکت :
۱- تعویض پوشک
۲- تعویض سوند
۳- تزریقات در منزل
۴- سرم تراپی در منزل
۵- ساکشن در منزل
۶- آزمایش در منزل
۷- اعزام پزشک در منزل
تمام این خدمات توسط افراد متخصص و دارای تحصیلات دانشگاهی ودارای نظام پرستاری بوده انجام خواهد پذپرفت .

اپلیکیشن خدمات پرستاری هیراد

ثبت درخواست پرستار از طریق اپلیکیشن پرستاری

طراحی و بهینه سازی گروه نرم افزاری پالس - مهندس ناظر : فرداد جعفری 09120394924