تست کرونا در منزل یکی از اقدامات مهم مراکز خدمات بهداشتی و درمانی دارای مجوز در زمان شیوع کرونا است. بیماری همه گیر کرونا باعث شده است تا این مراکز برای رفاه حال مردم با رعایت موارد بهداشتی و با کمک کیت های آزمایش شروع به تست کنند.

همواره در شرایط بحرانی عده ای سودجو منتظر هستند تا با استفاده از موقعیت ها به مقاصد شوم خود برسند، لذا این موضوع را فراموش نکنید که فرد اعزامی به منزل شما باید دارای کارت شناسایی و همچنین مدرکی معتبر از طرف مراکز بهداشتی درمانی باشند.

تست کرونا

تست کرونا در منزل به منظور سهولت کار افرادی که به علت های مختلف توانایی رفتن به مراکز درمانی و انجام آزمایشات را ندارند در کشور امکان پذیر می باشد. برای اطلاع از نحوه کار تست و هر آنچه که می خواهید در مورد آن بدانید بهتر است تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

نمونه گیری تست کرونا

آزمایش های ویروس کرونا چگونه انجام می گیرند؟

یکی از روش های انجام این تست گرفتن نمونه مخاط از پشت حفره بینی یا گلوی فرد است که نتیجه مثبت آن به معنی آلوده شدن فرد به ویروس است. این ویروس که به عنوان سندرم حاد تنفسی کروناویروس ۲ (SARS-COV-2) شناخته شده باعث بیماری ویروس کرونا (COVID-19) می شود. از دیگر راه های انجام این آزمایش گرفتن نمونه از بزاق دهان است.

نوع دیگری از آزمایش ها وجود دارند که مشخص می کند شخصی قبلا به ویروس کرونا مبتلا بوده یا خیر. این آزمایش ها پادتن هایی را تشخیص می دهند که بدن شخص برای مقابله با کرونا قبلا تولید کرده است.

تست کرونا در منزل

تست کرونا در منزل

ازمایش کرونا در منزل با کیت های تست در منزل

این کیت ها به افراد این امکان را می دهند که در خانه بمانند و نمونه خود را با کمک آن ها به آزمایشگاه ارسال کنند تا تست آن ها گرفته شود و نتیجه مشخص گردد.

استفاده از این نوع آزمایش های تشخیص طبی باعث شده که خود فرد نیز بتواند این کار را انجام دهد و یا اگر به هر دلیلی توانایی انجام نداشت با اعزام  پرستار نمونه گیری صورت گیرد.

به این ترتیب رفت و آمد افراد جهت انجام آزمایش به مراکز کمتر و در نتیجه خطر آلودگی و شیوع نیز کمتر می شود.

برای تست کرونا در منزل می توانید از خدمات بالینی هیراد کمک بگیرید.

تست آنتی بادی(پادتن)

آزمایش های سرولوژیکی پادتن هایی را تشخیص می دهند که برای مقابله با ویروس کرونا است به این صورت که معمولا از ناحیه انگشت کمی خون می گیرند و در نتیجه تست را انجام می دهند.

آنتی بادی توسط سیستم ایمنی بدن انسان برای مقابله با مهاجمین خارجی، مانند ویروس ایجاد می شود. نتیجه مثبت به این معنی نیست که فرد در حال حاضر آلوده است. فقط می تواند بگوید که آیا کسی در گذشته آلوده بوده است یا خیر. تست آنتی بادی هم یکی از انواع تست کرونا میباشد.

اگر این علائم را در منزل دارید تست کرونا در منزل بهترین کمک به شماست

علائمی مانند تب، خستگی، سرفه خشک، درد و کوفتگی، گرفتگی و آبریزش بینی، گلودرد و یا اسهال دارد.

ممکن است شما همه این علائم را با هم نداشته باشید و یا معمولا خفیف باشند که در هر صورت بهتر است آزمایشی حتی در منزل از شما گرفته شود.

در مورد تنگی نفس که یکی از علائم مهم در این بیماری است باید بگوییم طبق آمار بدست آمده تقریبا از هر ۶ نفر مبتلا یک نفر دچار تنگی نفس می شود.

همان طور که می دانید و شاید در اخبار و اطلاعیه ها مطالعه کرده اید سالمندان و افرادی که دارای بیماری های فشارخون، قلبی، دیابت و ریوی هستند اوضاع وخیم تر خواهد داشت.

بنابراین به منظور حفظ سلامتی این افراد پرستاران اعزامی از مراکز درمانی می توانند آزمایش در منزل این افراد را با رعایت موارد بهداشتی انجام و پس از تحلیل و آنالیز نتیجه را به اطلاع برسانند.

آموزش هایی به سالمند، کودک و یا بیمار در منزل به منظور حفاظت از کرونا

یکی از وظایف مراقبین در منزل نسبت به بیماری های واگیردار مانند کرونا، دادن آموزش به افراد و همچنین مراقبت از آن ها است.

 • شستن دست ها به طور مرتب با آب و صابون یا محلول های ضدعفونی کننده به مدت ۲۰ ثانیه
 • رعایت فاصله نسبت به افرادی که علائمی مانند سرفه یا عطسه دارند.
 • تمرین عدم لمس دست به صورت مخصوصا دهان و بینی(این آموزش شاید برای پرستاران کودک کمی چالش برانگیز باشد. اما باید به آن ها توصیه کرد و مراقب بود.)
 • رعایت بهداشت تنفسی(در هنگام سرفه و عطسه حتما دستمال جلوی بینی و دهان باشد، هنگام رفتن به مکانهای عمومی یا حتی بیرون از منزل زدن ماسک توصیه شود، اگر تعداد افراد در منزل زیاد و فاصله آن ها به گونه ای که تقریبا نزدیک هم باشند نیز ماسک توصیه می شود.)
 • ضدعفونی کردن وسایل منزل
 • حتی الامکان رفت و آمد از بیرون منزل کاهش یابد

ازمایش در منزل

اگر فرد تحت مراقبت پرستار دچار درد شدید در قفسه سینه، تنگی نفس، درد، سردرد، سرفه و غیره شد، مراقب یا پرستار موظف است با مرکز درمانی تماس گرفته و گزارشی از اوضاع را به اطلاع پزشک مرکز برساند تا نهایتا فوریت های پزشکی برای شخص انجام گردد. 

مزایای تست کرونا در منزل

 • بدون خطر مبتلا به کرونا در بیرون از منزل، در خانه خود آزمایش دهید.
 • شلوغ نشدن مراکز آزمایشگاهی و رسیدگی به موقع به افرادی که به آزمایشگاه مراجعه کردند.
 • اطلاع از میزان پخش کرونا
 • تشخیص بیماری
 • جلوگیری از هدر رفتن زمان
 • کمک به نظام های درمانی جهت تهیه آمار از بیماران مبتلا به کرونا در جهت برنامه ریزی، کنترل و درمان

خدمات پرستاری

با نصب اپلیکیشن خدمات پرستاری بر روی گوش خود  و یا نصب وب اپلیکیشن بر روی گوشی یا کامپیوتر خود می توانید به این امر دست رسی داشته باشید

ازکجا اپلیکیشن خدمات پرستاری هیراد را دانلود کنم ؟ بله کاملا سئوال به جای میباشد . از برنامه کافه بازار و مایکت به راحتی با سرچ کلمه خدمات پرستاری خواهید توانست به این امر محقق شوید.