پرستاری در منزل

انواع خدمات پرستاری در تهران

مراقبت های بالینی در منزل

مراقبت‌های خانگی، مراقبت‌هایی هستند که به شخص نیازمند این امکان را می‌دهد در خانه‌ی خود بماند و به راحتی می‌تواند از انواع خدمات پرستاری در تهران استفاده نماید.

افراد نیازمند شامل: افراد سالخورده، افرادی که دارای مریضی‌های مزمن هستند، افراد از کار افتاده و… که تقریباً می‌توانند درخواست هر نوع کمکی داشته باشند.

برخی از انواع خدمات پرستاری در تهران و خدمات عمومی، رایگان محسوب می‌شوند. اما بسیاری از انواع دیگر، باید هزینه‌های آن‌ها را پرداخت کرد. در بعضی از مواقع برنامه‌های دولتی یا بیمه‌های درمانی به هزینه‌های مراقبت‌های خاص خانگی کمک می‌کنند. 

موارد مراقبت های خانگی

“انواع خدمات پرستاری در تهران” شامل موارد زیر است که هر کدام، خدمات منحصر به خود را شامل می‌شوند:

  • تماس‌های خانگی: توسط پزشکان، پرستاران شاغل و دستیاران پزشک صورت می‌گیرد.
  • مراقبت: توسط پرستاران و درمانگران توانبخشی که برای آژانس‌های مراقبت‌های پزشکی خانگی کار می‌کنند، انجام می‌شود.

انواع خدمات پرستاری در تهران

نقش متخصصان مراقبت‌های بهداشتی و خدمات پرستاری در منزل:

پزشک شما معمولاً رئیس تیم مراقبت‌های بهداشتی در رشته‌های مختلف است که این تیم شامل: پرستار، درمانگر، مددکاران اجتماعی، دستیاران مراقبت‌های شخصی، تامین کنندگان تجهیزات پزشکی خانگی و از همه مهم تر اعضای خانواده می‌باشد.

اگرچه تمام اعضای تیم اهمیت ویژه‌ای دارند، اما پزشک از نظر قانونی وظیفه دارد كه با شما یا پرستار خانگی‌تان كار كند و طرح مراقبتی را تهیه، تایید و تصدیق نماید.

( افراد سالخورده می‌توانند در صورت نیاز از خدمات پرستاری در منزل بهره بگیرند.)  

 از طرف دیگر، انواع خدمات پرستاری در  طیف گسترده‌ای را شامل می‌شوند که در صورت برخورد با یک یا چند مورد از موارد زیر، ممکن است نیازمند به این خدمات و مراقبت‌های خانگی باشید:

  • وجود زخم‌هایی که باید تمیز شوند
  • نیاز به تزریق یا سایر روش‌های درمانی
  • نیازمند به داشتن اطلاعات در مورد وضعیت (های) پزشکی خود و نحوه ی نظارت بر آن‌ها (مثلاً بررسی فشار خون یا قند خون)
  • نیاز به کمک برای حمام کردن، لباس پوشیدن و تهیه غذا  
  • داشتن بیماری‎های شایع در زمینه‌ی نارسایی قلبی و سایر مشکلات قلبی، دیابت، اختلالات ریوی و آرتروز و…
  • سپری کردن مراحل آخر بیماری و نیازمند به مراقبت و پشتیبانی‌های عاطفی
  • برای کنترل بیماری  
  • نیاز به مدیریت دارویی (به ویژه برای افراد سالخورده)
خدمات بالینی هیراد

انواع خدمات پرستاری در تهران

دیگر خدمات پرستاری در منزل، شامل: خدمات اجتماعی پزشکی، آموزش بیمار و ارتباط گرفتن با پزشکان برای اطلاع دادن از وضعیت بیمارشان می‌باشد که این امر به پزشکان کمک می‌کند تا روش بهبودی بیمار را بهتر دنبال کنند.

در حقیقت یكی از اصلی‌ترین اهداف مراقبت‌های پزشکی در خانگی، نگه داشتن بیماران در خانه یا اجتماع، در خارج از بیمارستان است و برای رسیدن به این هدف، پرستاران باید در تشخیص علائم و نشانه‌های اولیه مهارت داشته باشند و برای حفظ سلامت بیمار سریع اقدام نمایند.

در شرایط کنونی که ویروس کوید ۱۹ فراگیر شده است پس لازم میباشد که حتی المکان از خانه خارج نشویم و بهترین روش برای سالمندان و بیماران که جسمی حساس و ضعیف دارند اینگونه خدمات را در منزل دریافت نمایند و از خانه خارج نشوند.حتی برای تزریقات و یا آزمایش بهترین حالت استفاده از خدمات تزریقات و آزمایش در منزل استفاده نمایند.

برخی از بیماران برای مدت محدودی نیازمند به مراقبت‌ها و انواع خدمات پرستاری در منزل هستند، اما افرادی نیز وجود دارند که به طور مداوم به آن‌ها محتاج‌اند. 

عزیزانی که احتیاج به انواع خدمات پرستاری دارند میتوانند از اپلیکیشن خدمات پرستاری هیراد استفاده نمایند براحتی بعد از دانلود از سایت خدمات پرستاری هیراد ، کافه بازار و یا مایکت و نصب می توانید به بهترین خدمات پرستاری در منزل به راحتی دسترسی داشته باشند  و همچنین با ارائه پیشنهاد های خود می توانید مارا به سوی بهترین خدمات رسانی  یاری بفرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *